Blog, Novinky

Festival Stredovek.sk je ZRUŠENÝ!

Vážení priatelia a milovníci stredoveku,

nasledujúce riadky sa nám vôbec nepíšu ľahko. Dnes, keď sme mali na Bzovíku natáčať s televíziou JOJ reportáž o prípravách na Festival Stredovek.sk nám predstavitelia obce oznámili, že naše podujatie musia zrušiť. Dôvodom sú obavy občanov z možného ochorenia vírusom COVID 19.

Oficiálne stanovisko obce si prečítate tu.

Veľmi nás táto situácia mrzí a zaskočila nás, nakoľko sme každý deň sledovali ako sa korigujú opatrenia a nariadenia Vlády SR či Úradu verejného zdravotníctva voči verejným podujatiam. Stanovisko obce a jej občanov plne rešpektujeme a na nikoho nie sme nahnevaní. A hoci sme sa precízne pripravovali na to, aby sme dodržali všetky nariadenia, vieme, že strach a obavy o zdravie bývajú najsilnejšie.

Celé podujatie organizujeme dvaja + naše deti, ktoré museli niekoľko mesiacov strpieť naše občasné zanietenie pre vec a zaneprázdnenosť, ktorú nám organizácia takto komplexného historického podujatia prinášala. A najmä v týchto dňoch (týždeň pred podujatím), kedy prípravy doslova vrcholili.

Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste nám s prípravami pomáhali. Ďakujeme všetkým partnerom, ktorí sa rozhodli podporiť prvý ročník nášho podujatia, skutočne veľmi si vašu podporu vážime. Napriek zrušenému podujatiu budeme hľadať cestu ako dostať informáciu o vašej podpore čo najširšiemu publiku. Ďakujeme všetkým vám remeselníkom a predajcom, ktorí ste mali záujem svoje produkty a výrobky poskytnúť návštevníkom Festivalu Stredovek.sk

Obrovské ďakujem všetkým vám, ktorí ste si zakúpili vstupenky už v predpredaji. Aj vďaka vám, sme mohli pokračovať a zvládať všetky strasti, ktoré organizácia veľkého podujatia so sebou prináša. A taktiež ďakujeme všetkým umelcom s historický skupinám, ktoré sa chystali urobiť Festival Stredovek.sk tým, čím sme si ho vysnívali a aký sme ho chceli mať.

Zorganizovať toto podujatie sme sa rozhodli v dobe, keď boli povolené menšie verejné podujatia, následne sa opatrenia uvoľňovali a dnes by sme vás mohli v areály festivalu privítať viac ako tisíc. Jednou z našich hlavných motivácií bol fakt, aby toto leto nebolo len o rušení kultúry a aby všetci tí, ktorí prišli vďaka karanténe a opatreniam o príjem (umelci, predajcovia, remeselníci) mohli aspoň čiastočne vykryť svoje straty a potešiť zároveň všetkých nás, ktorí milujeme históriu a zostávame počas leta na Slovensku.

Ako organizátori sme aj my museli pred podujatím uskutočniť zálohové platby za služby a tovar, ktorý počas podujatia potrebujeme. Nakoľko sa nám nepodarilo všetko vybaviť sponzorsky. Táto situácia náš však naše občianske združenie dostala do finančne nelichotivej pozície, preto vás chceme požiadať o trpezlivosť.

Predajcovia
Všetky platby, ktoré ste nám už zaslali vám budeme postupne posielať naspäť automaticky, nemusíte o ne žiadať. Všetci tí, ktorí ste tak ešte neurobili, nerobte tak. Teda jedine v prípade, že by ste nás tým príspevkom chceli podporiť.

Návštevníci
Všetci, ktorí ste si zakúpili vstupenky na Festival Stredovek.sk- ÚVOD (7. august 2020) alebo Festival Stredovek.sk (8. august 2020) môžete požiadať o vrátenie vstupného priamo Predpredaj.sk, máte na to plné právo.

A tu sa dostávame k dôležitej téme, priatelia, dajte nám prosím vedieť či už v komentároch pod týmto článkom, na sociálnych sieťach alebo v správach, či máme v priebehu budúceho týždňa ohlásiť Festival Stredovek.sk 2021 a všetky teraz zakúpené vstupenky by platili aj o rok. Týmto spôsobom by ste nás nesmierne podporili a nám by to dodalo potrebnú energiu chcieť sa opäť ponoriť do úskalí organizačného života. Ak by ste nás chceli takto podporiť tak prosím nežiadajte o vrátanie vstupného a napíšte v komentároch „Chcem Festival Stredovek.sk 2021“

Predvčerom sme pre vás pripravili možnosť zapojiť sa do našej TOMBOLY prostredníctvom online nákupu vstupeniek. Táto zostáva aktívna a žrebovanie prebehne podľa plánu, akurát to nebude na Festiavale Stredovek.sk. Ďakujeme, že nás aj týmto spôsobom podporíte a možno práve vy vyhráte niektorú z našich cien. Viac o tombole sa dočítate tu.

Vážení partneri,

Televízia JOJ │ Veľkopopovický Kozel │ UMEO │ Upcoming │ Tauris │ Ryba Košice │ Adhesive Tapes │ Lunter │Fólkwan Brewery │ Obec Bzovík a jej obyvatelia │ Predpredaj.sk │ Zoznam.sk │ OOCR Dudince │ Roľnícke družstvo Bzovík │ LED PROMOTION │ ELESKO Forest│ Kingdome Come – Deliverence │ Univerzita Mateja Bela │ PARILLA SOUND │ PPC marketing │ BIGMAT – Drevostav │ DALION │ Arma Mercator │ Balnea Dudince │Región HONT │ORAVA …

Ospravedlňujeme sa vám, že sme nedokázali napriek enormnému úsiliu a odriekania prvý ročník nášho festivalu zorganizovať a týždeň pred jeho uskutočnením musíme oznámiť jeho zrušenie – nie však kvôli naším pochybeniam či zlyhania. Budeme preto veľmi vďační ak nám zachováte priazeň aj pri našich ďalších podujatiach či projektoch.

Vážení priatelia a milovníci stredoveku, prepáčte!

Sledujte naše profily na sociálnych sieťach a túto webstránku, v najbližších dňoch vás budeme o všetko informovať.

Pre všetkých z vás, ktorí nás chcete aj napriek neúspechu, ktorí sme si nezavinili, podporiť, môžete tak urobiť na náš transparentný účet číslo:

SK5983300000002101820154

darcovia sa zobrazia tu.

ĎAKUJEME KAŽDÉMU JEDNÉMU Z VÁS!

(11) komentár

 1. Michal hovorí:

  Chcem festival Stredovek sk 2021

 2. Jarmila Repiská hovorí:

  Chcem Festival Stredovek.sk 2021

 3. Lucia Kovacova hovorí:

  Chcem Festival Stredovek.sk 2021

 4. Pavel Molnár hovorí:

  „Chcem Festival Stredovek.sk 2021“

 5. Monika hovorí:

  urcite Chcem Festival Stredovek.sk 2021 !!

 6. Mon hovorí:

  vlastne vôbec sa neospravedlnujte, nie je to vasa chyba! mrzi ma to, ze si ludia neuvedomia dosledky pre ludi, ktori to pripravovali.. ved sa jedna o 2dnovu akciu, a ani sa jej nemuseli zucastnit a s tymi ludmi nemuseli prist do kontaktu.. kolko ste mali predanych listkov, aka tam bola kapacita?? u nas na Liptove mame min.posledne 2 tyzdne prepchate privaty, penziony, hotely, restauracie, obchody… prepchate cesty.. termalne kupalisko Besenova – navstevnost 2-3 tis. ludi denne /medzi nimi turisti z inych krajin samozrejme/. a tym domacim to nema akoze vadit?? nemaju sa bat?!
  nahnevana som. mohli si zvazit dosledky svojho rozhodnutia. a je mi to moc luto a moc vam drzim palce! snad buduci rocnik vyjde.

 7. Margaréta Šípková hovorí:

  Chcem Festival Stredovek 2021!

 8. Mariana Diničová hovorí:

  Chcem Festival Stredovek.sk 2021 !

 9. Zuzana H. hovorí:

  To je aka skoda … este 30.7. sme (po riadne dlhom case) na Bzovik zavitali a mna potesil plagat o chystanom festivale, hoci som nevedela, co si pod tym nazvom mam predstavit

  Takze ja som rozhodne za Festival Stredovek.sk 2021 !

 10. Jofo hovorí:

  Ach, či som sa rozčúlil. Psychopati, všetci čo veria v nejakú vymyslenú blbosť, a ešte väčší čo to vymysleli. Všade je kopu ľudí, na kúpaliskách, na horách,hlava na hlave, len na Bzovíku by sa národ nakazil? Čím? Debilitou? Na to majú pride. Pravdepodobne im vadí to, že sa ľudia zaujímajú o svoju minulosť, o svojich predkov, starodávne remeslá kvôli ktorým sme prežili, a sme teraz tu. Toto ja vidím ako dôvod. Pretože žiadny covid 19 neexistuje. Korona vírusi sú normálne chrípkové vírusi. Covid je podvod a výmysel. Je mi s toho smutno, nervy mám. Takýchto akcií už na Slovensku veľa niet. Sledoval som vás, držal som vám palce. Boli sme dohodnutý s priateľmi ísť ku vám, a vychutnať si to. Tešili sme sa. Iste to nebolo jednoduché,koľko času, potu, nervov, sĺz, vybavovania to stálo. A niekto si povie od stola že prrrr, tak toto nie. Jednoznačne som za to, aby ste pokračovali, a budúci rok urobili o to velkolepejšiu akciu na Bzovíku. Nedajte sa nikým zastrašiť. Držím palce. A pevne verím, že o rok už títo psychopati, tieto protislovenské živly, nebudú vládnuť nášmu malému krásnemu Slovensku. Držte sa, prajem veľa síl. Prúty spolu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.