Sme občianske združenie STREDOVEK.SK, ktoré vzniklo koncom roku 2019. Svojimi aktivitami sme chceli ľuďom poskytovať krásu stredovekého života, audiovizuálnej tvorby a umenia. K tomuto účelu sme pre vás už v roku 2020 začali pripravovať veľký Festival STREDOVEK.SK. Avšak týždeň pred akciou, v deň, keď sme pre vás nakrúcali upútavku do televízie JOJ priamo v priestoroch Opevneného kláštora v obci Bzovík, nám jej najvyšší predstavitelia oznámili, že nám akciu musia zrušiť. Dôvodom bol už vtedy viac ako polroka známy vírus Covid 19.
Neostávalo nám nič iné iba toto rozhodnutie rešpektovať a minimalizovať všetky straty, ktoré nám prípravou takto veľkého festivalu vznikli. Ani sme sa nenazdali a tento vírus nám vstupoval do života prakticky ešte v tomto roku. Len pred mesiacom sa opatrenia, ktoré jeho pôsobenie mali regulovať uvoľnili natoľko, že sme sa opäť mohli pohrávať s myšlienkou zorganizovať po druhý krát, prvý ročník Festivalu STREDOVEK.SK.
Ako to však býva, emócie, ktoré nás k organizovaniu festivalu viedli prvý krát vychladli a za tie dva vírusové roky sa v našich životoch veľmi veľa zmenilo. Zmenila sa celá naša spoločnosť.
Dalo by sa povedať, že sme sa ocitli v stredoveku, hoci žijeme najblahodárnejšiu dobu novodobej ľudskej histórie.
Jednému zo zakladateľov nášho občianskeho združenia covid v roku 2021 zobral otca, ktorý sa taktiež tešil na náš festival a chcel si ho užiť najmä zo svojimi vnúčatami.
Takéto silné životné zážitky stretli v tomto období mnohých z nás a preto sme sa rozhodli, že náš festival sa pokúsime zorganizovať v roku 2022. Jeho súčasťou bude aj stredoveký život no hlavne si chceme uctiť pamiatku všetkých ľudí, ktorí umreli.

Ďakujeme a tešíme sa na vás a na vašu rodinu na Festivale Stredovek.sk a na všetkých ďalších podujatiach a pri všetkých ostatných projektoch, do ktorých sa chceme zapojiť .

Občianske združenie STREDOVEK.SK