Prečo vás žiadame o podporu?

V minulom roku sme sa rozhodli založiť občianske združenie. Koncom roka nám teda ministerstvo zaregistrovalo združenie pod názvom STREDOVEK.SK. Už vtedy sme sa pripravovali, že vám začiatkom tohto roka oznámime náš zámer zorganizovať Festival STREDOVEK.SK, pre ktorí sme našli nádherné a doslova stredovekom nabité miesto – Opevnený kláštor Bzovík. Hneď ako sme opevnenie prvýkrát navštívili, vedeli sme, že to je TO miesto, na ktorom chceme budovať históriu nášho festivalu. 😉 A všetci s našim výberom v komentároch súhlasíte, dokonca mnohí ste ho vďaka nám spoznali.

Opevnený kláštor Bzovík. Foto: Stredovek.sk

Našu víziu oživiť toto stredoveké opevnenie z 12. storočia pravidelným podujatím, podporila aj samotná obec Bzovík a jej skvelí občania. Za čo sme im samozrejme veľmi vďační.

Sme hrdí na to, že našim mediálnym partnerom sa stala aj televízia JOJ, ktorá nám ponúkla možnosť priniesť vám viac informácií o historicko-dobrodružnom seriály s prvkami fantasy, inšpirovaný slovanskou mytológiou – SLOVANIA (na festivale bude beseda s autormi). Zároveň nás veľmi teší, že festival partnersky podporil ja pivovar Veľkopopovický Kozel, ktorého produkty si môžete vychutnať aj počas návštevy Festivalu STREDOVEK.SK.

Začiatkom roka sme tak mohli oficiálne spustiť predpredaj vstupeniek cez nášho partnera www.predpredaj.sk, ktorý patrí do portfólia Zoznam.sk. Mali sme naplánovanú kampaň, marketing atď. Avšak dnes už všetkým známy vírus a hlavne vládne opatrenia s ním spojené, aj naše podujatie ohrozili. Prakticky tri mesiace sme ani len netušili, či sa podujatie vôbec bude môcť uskutočniť. Aj my sme sledovali ako sa postupne všetky veľké udalosti začali rušiť. Kultúra dostala počas karantény najväčšiu stopku. Rešpektujeme to. Zdravie je predsa prvoradé, hoci strach, ktorý v nás bol mesiace živený bol miestami neúmerný ohrozeniu. Povedali sme si však, že skúsime vydržať a vlastne to ste nám aj odporučili, keď sme sa vás na to v našej udalosti rovno spýtali.

Nakoniec prišlo obdobie, v ktorom sme sa už mohli rozhodnúť či festival preložíme, alebo uskutočníme. A aby to tento rok nebolo len o rušení kultúry, ideme do toho. Trochu sme prispôsobili program a oznámili sme vám, že sa vidíme (aspoň s tisíckou z vás) osobne 8. 8. 2020 v obci Bzovík

Obdobie karantény nám však zobralo prakticky všetok dôležitý čas, ktorý sme nevenovali marketingu a logicky (nikto nevedel či akcia bude môcť byť a mnohí sa báli či sa vôbec budú chcieť zúčastniť) sa nepredal ani jeden lístok. Bez financií sa však takto rozsiahla kultúrna udalosť zorganizovať nedá. 

Oslovili sme teda ako občianske združenie príslušné úrady a snažili sa získať dotácie, avšak všetky, ktoré sa týkajú kultúry sa v tomto roku stopli. Pochopiteľne, kultúra je predsa pri tak masívnej kampani o ohrození života, skoro nepotrebná. 

Stále však rástol a rastie váš záujem o naše príspevky na facebooku ako aj v udalosti podujatia a dokonca ste si začali kupovať aj vstupenky. A to nás každý deň ženie dopredu. Začali sme teda naplno oslovovať partnerov a zabezpečovať si všetko čo budeme potrebovať k tomu aby sme vám pripravili naozaj kvalitný festivalový zážitok. A hoci nám mnohé spoločnosti vyšli v ústrety, ich služby či produkty si tak či onak musíme v určitej miere zaplatiť. Najmä po období, v ktorom prakticky štyri mesiace nemali zákazky, ťažko od nich žiadať služby či produkty zadarmo. 

Dostávame sa teda do veľmi zaujímavej situácie. My festival zorganizovať vieme aj chceme no blíži sa nám obdobie, v ktorom si už mnohé služby budeme musieť objednať a uhradiť. A hoci oslovujeme mnohé spoločnosti s ponukou stať sa naším partnerom či sponzorom, získať potrebné financie sa nám nedarí. 

A hoci sa vstupenky predávajú, je to zatiaľ len 10 percent kapacity, ktorú budeme môcť na festival vpustiť naraz. 

Rozhodli sme sa preto založiť si transparentný účet:  SK5983300000002101820154, na ktorý nás môžete podporiť zaslaním ľubovoľnej čiastky. Všetkých podporovateľov uvedieme v zozname Podporili nás. Ak nás však chcete podporiť anonymne môžete finančný dar opäť v ľubovoľnej výške poslať na náš bežný účet:  SK25 8330 0000 002901756680, ktorý je taktiež vedený vo Fio banke, a. s.. Taktiež sme si pre vás pripravili aj možnosť podporiť nás úplne jednoducho a to zaslaním SMS s textom DESIATOK na 8877. Cena takejto sms je 2€ (ak nás prostredníctvom SMS chcete podporiť väčšou sumou, pošlite viac SMSiek)

Samozrejme podporiť nás môžete aj zdieľaním tohto príspevku a nákupom vstupeniek na Festival STREDOVEK.SK aby sme presne a včas vedeli, koľkí sa k nám naozaj chystáte. A my urobíme všetko preto aby sme boli pripravení čo najkvalitnejšie. 

Preto si vás aj týmto spôsobom dovoľujeme požiadať o podporu. 


Nezabúdajte, že celodenný program festivalu budeme vysielať aj v ONLINE prenose, ktorý budete môcť sledovať úplne zadarmo. 

Dovoľte nám ešte poďakovať našim ďalším partnerom, medzi ktorých patrí spoločnosť Upcoming, ktorá sa postará o profesionálny živý prenos z festivalu, Parilla Sound, ktorá sa postará o ozvučenie, organizácia cestovného ruchu DUDINCE, ktorá nám okrem iného pomáha s propagáciou podujatia, tovarišstvo starých bojových umení TOSTABUR, ktoré nám predvedie krásny stredoveký program vrátane rytierskeho turnaja, nadšencov pre históriu a historický šerm, šermiarsko divadelnej spoločnosti AGRYLL, lukostrelcom zo Bzovíka pod vedením Jána BRUTONA, Slovenskej turnajovej spoločnosti, skupine Fólkvang a ich kočovnému pivovaru Fólkwang Brewery, dobovému spolku Satyros, kmeňovému zväzu Borivoj, hudobným skupinám Strigôň, Prastrom, Valar a skupine Vrbovské vŕby a všetkým remeselníkom ktorí sa taktiež postarajú o program. Roľnícke družstvo Bzovík, ktoré nám umožní vytvoriť plochu pre parkovanie v blízkosti areálu, Kingdome Come a UMEO, a mnohí ďalší. 


Finančne nás podporila spoločnosť BIGMAT – Drevostav Zvolen a tešíme sa na všetkých vás ostatných…


ĎAKUJEME!

Občianske združenie STREDOVEK.SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok