Novinky

Spi s nami na Bzovíku

Vážení priatelia a milovníci stredoveku,
vyspite sa s nami pod holým nebom v bezpečí mohutných hradieb opevneného kláštora z 12. storočia

Ako iste vieš, naše občianske združenie STREDOVEK.SK, pripravuje rovnomenný Festival Stredovek.sk, ktorý sa uskutoční v týchto nádherných historických priestoroch už 6. augusta 2022 (sobota). A iste vieš, že občianske združenie je nezisková organizácia a tak pristupujeme aj k našej činnosti – nemáme z nej zisk. Teda nie ten finančný. Všetky ostatné zisky si veľmi radi doprajeme a užijeme. Najmä tie, ktoré nám obohatia naše životy a myseľ v podobe mnohých krásnych spomienok a zážitkov. A tak pristupujeme aj k organizácii Festivalu Stredovek.sk. Chceme vybudovať podujatie plné pokojnej historickej atmosféry, ktoré si užijú naše aj vaše detičky a my dospeláci spoločne zabudneme na budúcnosť a budeme si plnými dúškami užívať prítomnosť ochutenú minulosťou.

A teraz to podstatné. Keďže budeme v priestore areálu už niekoľko dní pred festivalom svedomito pracovať, napadlo nás umožniť niekoľkým z vás, prespať spolu s nami v tomto unikátnom priestore. 🙂

Pevnosť Bzovík

Päťdesiat z vás si tak bude môcť noc pred festivalom 5. augusta 2022 (piatok) spolu s nami vyskúšať či na tomto hrade naozaj prebýva duch zavraždenej dcéry.

Ak chceš byť jeden z tých, ktorí prespia spolu s nami na tráve a pod holým nebom v objatí tejto historickej pamiatky, zakúp si vstupenku čím skôr. Je ich iba 50!

(aktualizácia počtu voľných vstupov: už len 47)

Cena je 50€/osoba.

Vstupenku si zakúpiš priamo u nás, keď nám napíšeš mail na info (zavináč) stredovek.sk a my ti v odpovedi zašleme číslo účtu a v tomto prípade budeš na zozname hostí alebo si jednoducho zakúp vstup cez nášho partnera www.predpredaj.sk (je tam sekcia Spi s nami na Bzovíku). V oboch prípadoch ti ďakujeme, že s nami chceš stráviť túto unikátnu noc. 😉

Čo máš v cene vstupenky:

kúsok trávnatej plochy na prespanie vo vnútri hradu Bzovík
– hviezdna obloha
– unikátna historická atmosféra

OHŇOVÁ ŠOU v úplnej tme – skupina ELDUR
– občerstvenie
– vstupenku na Festival Stredovek.sk
– darček od nás
– „možnosť vidieť ducha zavraždenej dcéry jedného z majiteľov“
– prehliadka opevnenia
– chutný guláš alebo iné dobré jedlo
(sami ešte nevieme čo si uvaríme, možno prídeš s nápadom aj ty)
zoznámenie s bojovníkmi
BONUS – zaujímavý a unikátny životný zážitok.

Čo si musíš doniesť:
– stan a všetko k tomu aby si mohol pohodlne spať pod holým nebom
– dobrú náladu a chuť vidieť ducha 😉
– samozrejme oblečenie a platnú vstupenku

Ako to bude prebiehať?
5. augusta 2022 (piatok) o 18:30 ťa privítame v areáli festivalu. Ponúkneme ťa uvítacím nápojom. Nájdeme ti vhodné miesto, kde zložíš svoje haraburdy. A môžeš spolu s nami naplno vnímať a načerpávať tú užasnú historickú energiu. Iste si pripravíme aj nejaký zaujímavý program, napríklad ťa prevedieme priestorom, zodpovieme otázky, na ktoré budeme mať odpovede a keď tam budeme všetci. Spravíme si všetci posedenie pri otvorenom ohni, no a odovzdáme ti aj darček 🙂

Či sa ti podarí vidieť ducha zavraždenej dcéry urodzeného pána Balašu, to ti sľúbiť nevieme. Že to však bude krásny zážitok, na ktorí budeme radi všetci spomínať, na to sa spoľahni.

Na druhý deň 6. augusta 2022 (sobota) vstávame o 9:00, zbalíme svoje príbytky, pretože o 10:00 sa otvárajú brány Festivalu Stredovek.sk, ktorý si môžeš naplno užiť. Festival končí v ten istý deň 22:00.

Dôležité upozornenie pre všetkých, ktorých táto ponuka zaujala: Aj takto získané finančné prostriedky nám veľmi pomôžu pri organizácii Festivalu Stredovek.sk. Festival organizujeme ako neziskové občianske združenie a naším dlhodobejším cieľom je vybudovať podujatie, ktoré svoju kvalitu udrží a posunie v každom ročníku.

Tešíme sa na stretnutie s tebou!

Chceš s nami na Bzovíku spať? Napíš nám čo najskôr!

E-mail: info (zavináč) stredovek.sk

Do predmetu napíš: Chcem s vami spať na Bzovíku
V odpovedi od nás dostaneš viac informácií ako k platbe, tak aj tých organizačných.

Alebo cez nášho partnera www.predpredaj.sk

ĎAKUJEME TI!
Občianske združenie STREDOVEK.SK