Toto sme my

Toto sme my

Vážení priatelia a milovníci stredoveku, druhý pokus zorganizovať prvý ročník nášho Festivalu Stredovek.sk sa v tomto roku úspešne naplnil. Áno, po dvoch rokoch sme sa konečne dočkali chvíle, kedy sme vás mohli privítať v nádherných priestoroch Pevnosti Bzovík. Písal sa rok 2019

A už vtedy sme vedeli, že ho chceme usporiadať na jedinom mieste a to v okolí Opevneného kláštora (hradu) v nádhernej stredoslovenskej obci Bzovík neďaleko okresného mesta Krupina.

Na našom facebooku je vás už skoro tisíc a v udalosti k tomuto podujatiu prejavilo záujem o účasť už viac ako dvetisíc ľudí. Pravidelne reagujete na naše príspevky, ktoré neuveriteľným spôsobom vždy podporíte páčikmi a hlavne zdieľaním. A my sme vám všetkým veľmi vďační!

Festival Stredovek.sk pripravujeme vo veľmi rodinnom duchu (doslova). Chceme vytvoriť podujatie, ktoré bude baviť naše deti a samozrejme aj tie vaše. Chceme vytvoriť pokojnú atmosféru plnú historických a nezabudnuteľných zážitkov. Našim cieľom je vytvoriť niekoľkodňovú udalosť oslavujúcu našu stredovekú minulosť. Naše heslo je „Aby história žila, učila a bavila“.

Mnohí viete, že v roku 2020 nám podujatie zrušili z obavy nákazy vírusom COVID. Všetci vieme, že tieto obavy a k nim príslušné opatrenia ovplyvňovali ostatné dva roky a po všetkom tomto období sme sa v marci tohto roka rozhodli, že podujatie uskutočníme. Nebude v takom rozsahu ako sme si ho predstavili úplne na začiatku, ale sme veľmi radi, že bude. Nesmierne sa na všetkých vás, ktorí nás podporujete a podporíte svojou účasťou, veľmi tešíme. Áno, je to veľká makačka, zorganizovať verejné podujatie a keby sme to robili pre finančný zisk, asi by sme sa do toho po uplynulých dvoch rokoch ani nepustili. Našou motiváciou však je vytvoriť podujatie, ktoré bude všetkým účastníkom (ako účinkujúcim, dobrovoľníkom tak návštevníkom) poskytovať krásnu, pokojnú a skutočnú lásku z histórie a poznania. Naozaj budeme veľmi radi, keď k nám prídete pripravení prijať čo vám chceme poskytnúť a zároveň sa necháte inšpirovať a budete ochotní poskytovať svoje dobro a náladu všetkým prítomným.

Dovoľte preto aby sme sa aspoň takto predstavili. Sme rodina ako tá vaša 😉 Milujúce bytosti, ktoré radi poskytujú lásku všade tam, kde ju treba. A hoci aj my zažívame rôzne životné situácie a občas aj starosti, našou hlavnou životnou náplňou je radosť zo života. Veľmi radi cestujeme, hráme sa, spoznávame a milujeme túto planétu a potenciál, ktorý ako ľudské bytosti máme k dispozícii.

Zľava Maximus, Mário, Sarah a Petronela.

Nestáva sa často, že sa organizátori verejného podujatia takto predstavujú. Dá sa to pochopiť. Nám však sa to, že sa vám ukážeme a predstavíme zdá úplne normálne ba až potrebné. Vychádza to najmä z toho, že nechceme byť anonymné združenie ľudí. Veríme, že vnímate ako s vami komunikujeme. Od začiatku našej existencie vás berieme presne tak ako vás v príspevkoch aj oslovujeme. Vážení priatelia a milovníci stredoveku. Áno, budeme radi, keď už s nami alebo s inými návštevníkmi nadviažete ak nie priateľské tak aspoň kamarátske vzťahy a možno aj tie rodinné. A takýto priateľský bude aj náš festival. Sme takto nastavení a prajeme si aby ste k nám takto naladení prišli aj vy 😉 Aby sme všetci navzájom rešpektovali tých ostatných a aby nám všetkým záležalo na tom, že tvoríme spoločnú prítomnosť.

Ďakujeme našim rodinám, ktoré nás podporujú a niektorí členovia sa stanú aj súčasťou nášho dobrovoľnícko – organizačného tímu. Všetkých nás stretnete na Festivale Stredovek.sk 6. augusta 2022 v okolí hradu Bzovík.

Nezabudnite, že s nami môžete v stanoch prespať pod holým nebom priamo v areály hradu Bzovík a to deň pred Festivalom Stredovek.sk v piatok 5. 8. 2022.