Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel

Previous
Next

O nás

Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel z Bratislavy je prvou a najstaršou skupinou historického šermu na Slovensku – už v roku 1964 ju založil Ing. Peter Koza, ktorý je dnes uznávaným šermiarskym majstrom a skupinu vedie umelecky i odborne 56 rokov.
Hlavným cieľom Tovarišstva je umelecky, verne a divácky príťažlivo zobrazovať históriu v celej jej kráse a obsiahlosti – predovšetkým však šermiarske umenie, rytierske turnaje, historické tance, dobové sprievody a rôzne iné činnosti a aktivity súvisiace s históriou.
Počas svojej existencie Tovarišstvo odohralo množstvo vydarených predstavení, ktorých reprízy sa dajú počítať v stovkách, zúčastnilo sa množstva zahraničných i domácich šermiarskych festivalov, účinkovalo zhruba v stovke televíznych i filmových produkcií.
Po rokoch aktívneho pôsobenia v zahraničí sa znova vraciame na slovenskú scénu – radi by sme malým i veľkým divákom ponúkli programy plné akcie, poučenia, vzrušenia i zábavy, a tak ich na chvíľu očarili atmosférou dôb minulých.
Na festivale STREDOVEK sa v našom podaní môžete tešiť na veselé dobové tance zaodeté do príbehu ako zo sna. Ďalej na predstavenie Richard Levie srdce – šermiarsko-divadelný medailón venovaný tejto významnej osobnosti stredoveku a udalostiam, ktoré predchádzali jeho zajatiu na území Rakúska

Zlatým klincom programu v našom podaní bude Rytiersky turnaj, v ktorom sa 4 smelí rytieri  so svojimi tátošmi budú uchádzať o priazeň divákov i cnostných dám. Predvedú sa v rôznych skúškach šikovnosti i dychberúcom rytierskom klaní s drevcami.

V skupine sa od roku 1964, kedy bola založená, vystriedalo množstvo ľudí – odvážnych mužov aj žien, ktorí sa zapísali do histórie našej skupiny a viacerí aj do slovenskej či svetovej kinematografie a šermiarsko-kaskadérskeho sveta. Skupina má momentálne 40 aktívnych členov. 

V našom zábere sú predstavenia od čias starého Egypta po koniec 19-teho storočia.

Tak, ako je pestré časové obdobie našich programov, je pestré i naše vybavenie – zbrane, kostýmy, konské postroje.

Kontakt

Chcete nás na svoje podujatie? Neváhajte nás kontaktovať. Správa sa dostane priamo k nám. Ďakujeme.
TEL: +412 (0) 905 764203
Bratislava