VALAR

Previous
Next

O nás

VALAR je akustická inštrumentálno-vokálna hudobná skupina zložená zo štyroch členov. Náš žáner sa blíži k stredovekej hudbe, avšak v našom repertoári nájdete aj skladby z írskeho folku, alebo stredoveko znejúce covery na rôzne herné, filmové alebo rockové skladby. Kapelu sme založili v roku 2017 a pôvodne sme hrali ako trojčlenná kapela v nástrojovom obsadení dvoch írskych buzuki a huslí. V roku 2018 sme do partie pribrali ďalšieho člena, ktorý kapelu doplnil o flautu, píšťalky a gajdy. Dnes už hráme s rôznymi stredovekými nástrojmi, ako napríklad bubnom davul, stredovekými gajdami, írskymi píšťalami, vikingskou lýrou kravik, írskym buzuki, bodranom, ale aj modernejšími husľami a gitarou. V repertoári nájdete aj naše vlastné inštrumentálne skladby, ale aj skladby so spevom. Snažíme sa ľudom moderne priblížiť svetský stredoveký štýl hudby a rytmiku. Vidieť nás môžete vo vikingských stredovekých odevoch.

Na festivale Stredovek.sk môžete počuť skladby v rôznom nástrojovom obsadení a v rôzne znejúcich žánroch. Jednu skupinu nášho repertoáru tvoria írske folkové skladby, ďalšiu skupinu stredoveko znejúce covery napríklad na soundtracky fantasy hry Skyrim, ktorá je vykreslená v stredovekom prostredí. V zozname našich skladieb nájdete aj balady, napríklad starošvédsku Her Mannelig. Naše vlastné skladby sú už so spevom a písané sú tak, aby sa dali spievať v dobovej krčme pri pive. Skladby aranžujeme a tvoríme tak, aby sa na ne dalo podskočiť a zatancovať. Na festival Stredovek.sk máme pre návšetvníkov a poslucháčov pripravené dva rôzne polhodinové sety, počas ktorých ľudia môžu pred pódiom pokojne tancovať.

Kapela má od roku 2018 štyroch členov: Martin Lofaj, Marián Gonda, Natália Garajová a Adam Holáš.

Marián Gonda– bubon „davul“, bubon „bodran“, kravik (vikingská lýra), írske buzuki, vokály

Martin Lofaj– írske buzuki, gitara, vokály

Adam Holáš– írske píšťaly, flauta, stredoveké gajdy, spev

Natália Garajová– husle, viola, vokály

Contact

Ak by ste kapelu VALAR chceli zavolať na svoje podujatie, neváhajte nás kontaktovať. Správa sa dostane priamo k nám. Ďakujeme!
TEL: +421 908 389 250