Program

PIATOK │ 7. augusta 2020

PÓDIUM

17:00 – Otvorenie areálu
18:00 – PEXESO
20:20POLEMIC
22:00 – Koniec

SOBOTA │ 8. augusta 2020

BOJISKO

Šermiarsko – divadelný medailón venovaný tejto významnej stredovekej osobnosti. Pojednáva o jeho ceste zo Svätej zeme do Európy, ale aj jeho zajatí a vyslobodení. 
Šermiarska skupina TOSTABUR

 

Dobové tance zasadené do príbehu vysnívanej lásky a na záver sa diváci môžu pridať a zatancovať si spolu s účinkujúcimi.
Šermiarska skupina TOSTABUR

Pod vedením Jána Brutona. 

Vystúpenie pozostáva z prezentácie dravcov, histórie sokolstva, interaktívne ukážky výcviku dravcov aj zo zapojením divákov. Ukážka lovu na atrapu koristi. 
Sokoliarska skupina sv. Bavona

Ukážky šermiarských zručností. 

Rytiersky turnaj z obdobia stredoveku. Štyria rytieri na koňoch predvádzajú skúšky šikovnosti – naberanie venčekov, rozbíjanie terča v skoku, triafanie medveďa, skúška rýchlosti. V druhej časti turnaja sa odohrávajú rytierske klanie z drevcami, cieľom je zasiahnuť súpera drevcom, prípadne ho vyhodiť zo sedla. 
Šermiarska skupina TOSTABUR

 

Hromadný súboj všetkých zúčastnených bojovníkov.
Kmeňový zväz BORIVOJ

Rekonštrukcia súboja o most do pevnosti. 
Kmeňový zväz BORIVOJ

Novodobé umenie v spojení tanca a ohňa. Choreografie sú plné dynamiky a akcie. Súčasťou vystúpenia sú rozličné ohnivé značky ako: palice, poi, dragon staff, horiace klietky, laná, nebezpečný súboj s horiacimi mečmi a štítmi. 
Skupina ELDUR

PÓDIUM

Historický Šaško Fjodor je jednou z postavičiek, ktoré ponúka združenie KAUKLIAR. Jeho show je zakaždým jedinečná, plná žonglovania, balansu (stoličky na brade) komédie. Veľmi rád zabáva ľudí a mení okoloidúcich na okolostojacich, smutných na veselých, veselých na vyrehotaných. Vyrehotaných, pravda, radšej nechá na pokoji, lebo nič lepšie, ako vyrehotaný človek neexistuje.

Koncert

 

Koncert

 

Viac o seriály, ktorí natočila televízia JOJ, nám prezradia jeho autori. 

V dobách dávno minulých sa za zločiny platilo trestami omnoho krutejšími než sú tie dnešné. Stanete sa svedkami toho, že spravodlivosti bude učinené za dosť, takým spôsobom ako za dávnych čias. 
Slovenská turnajová spoločnosť

Koncert

Žrebovanie tomboly a vyhlásenie víťazov hodnotných vecných cien. 

Koncert

SPRIEVODNÝ PROGRAM

Sprievodný program bude prebiehať počas celého dňa v rôznych častiach festivalového areálu.

Dobový spolok SATYROS

Tvorivá dielňa – miešanie vydymovadiel, ktoré sa používali v ľudovom liečiteľstve. Liatie vosku, ktoré sa používalo na veštenie budúcnosti (zachovalo sa v našej ľudovej kultúre, ako súčasť výročných obradov) či tvorba bylinkových vrecúšok na rôzne použitie (vrecúška sú z ľanu).

Súčasť dobového tábora.

Tábor, v ktorom budú počas festivalu žiť naši účinkujúci a vy si ho budete môcť pozrieť zblízka.

Ukážka stredovekej mučiarne a mučiacich nástrojov. 
Šermiarsko – divadelná spoločnosť ARGYLL


Počas dňa si budete môcť pozrieť ukážky niektorých remesiel.

Členovia Univerzity Mateja Bela z Banskej Bystrice pod vedením profesora PhDr. Rastislava Kožiaka, si pre vás pripravili komentovanú prehliadku o Opevnenom kláštore Bzovík, v ktorom sa Festival Stredovek.sk odohráva. Termín prehliadky sa dozviete priamo v areály.

Počas celého festivalového dňa sa budete môcť zapojiť do TOMBOLY, v ktorej budete môcť vyhrať veľmi zaujímavé a hodnotné ceny. 

Umelci

Takto bude vyzerať areál Festivalu Stredovek.sk a priľahlé parkovisko